Font Size

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

طبیعت بهاری روستای آردهه

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید..

ادامه مطلب: طبیعت بهاری روستای آردهه

آردهه

 

روستای آردهه

 این روستا در شرق روستای فشند (پشند)، در شمال شرقی شهر جدید هشتگرد در ۷۵ کیلومتری غرب تهران و ۳۵ کیلومتری غرب کرج و در دامنه جنوبی رشته کوه البرز(البرز غربی)واقع شده است. بیشتر مردم این روستا کشاورز و باغدار هستند و زبان مردم این روستا تاتی می‌باشد محصول اصلی این روستا گیلاس وگندم می‌باشد و در حدود ۲۵۰ خانواده در آن ساکن می‌باشند.در واژه نامه دهخدا آمده است که :"از اعمال تهران است و دارای معادن زغال سنگ"  روستای آردهه روستایی با قدمت وسرسبز است که میان دامنه کوه البرز و شمال شهر جدید هشتـگرد واقـع گــردیده و در آینده نـــزدیک در آردهــه بزرگترین شهرک سینمایی خاورمیانه و یکی از بزرگترین دریاچه های بازی بزرگ آبی افتتاح می‌گردد. که با راه اندازی ایستگاه مترو هشتگرد و ساخت جاده هشتگرد به طالقان موقعیت و شرایط استثنایی برای این روستا فراهم آورده است.

 از خانواده‌های معروف این روستا می‌توان به ترتیب حروف الفبا به خاندان افتخاری، کمالزاده، محبوبی, معبودی، مفاخری، مفتاحی و مفتحی اشاره نمود.این روستا افتخار دارد که شهیدانی همچون گروهبان منصور مفتحی، رضا مفتحی، نصرت آردهی، گودرز مفاخری،مهدی مفاخری،حسین مفاخری و علی مفاخری را تقدیم این انقلاب نموده است.

 

ادامه مطلب: آردهه

ساوجبلاغ

ساوُجبُلاغ یکی از شهرستان‌های استان البرز است.

جمعیت این شهرستان بر طبق آمارگیری جامع سال ۱۳۸۵ «۲۱۵,۰۸۶» نفر بوده  و مرکز آن شهر هشتگرد است.

شهرستان ساوجبلاغ با وسعتی معادل ۲,۸۰۰ کیلومتر مربع در شمال استان البرز در عرض شمالی ۴۵/۳۵ تا ۵۰/۳۲ و طول شرقی ۴۵/۳۵ تا ۵۵/۵۰ واقع شده‌است. این شهرستان از شرق به کرج، از جنوب به اشتهارد، از غرب به آبیک و از شمال به نوشهر و الموت قزوین منتهی می‌شود.

ساوجبلاغ دارای ۴۴۷ پارچه آبادی، مکان و مزرعه‌است. ساوجبلاغ به سه ناحیه کوهستانی، کوهپایه‌ای و دشتی تقسیم می‌شود، ۲۵ درصد کل مساحت شهرستان ناحیه کوهستانی است.

نام ساوجبلاغ ترکی و به معنی «چشمه آب سرد» است. این شهرستان دارای روستاهای زیادی است و محصولات کشاورزی فراوانی دارد. میوه گیلاس آن به ویژه گیلاس روستای فشند و آردهه کیفیت بالایی دارد.

ادامه مطلب: ساوجبلاغ

کوهسار

کوهسار شهری است در استان البرز ایران است. این شهر در شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد. شهر کوهسار در ۱۳ کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است.

آب و هوای این شهر معتدل کوهستانی است و باغات فراوانی دارد. گذر رودخانهٔ کردان‌رود از این شهر به جاذبه‌های آن افزوده است.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۷۶۹ نفر بوده است .

این شهر در خرداد ۱۳۸۳ خورشیدی با ادغام دو روستای چندار و قلعه سلیمان خانی از توابع ساوجبلاغ تشکیل شد.

گنج‌تپه و سیاه‌تپه خوروین از مناطق آثار باستانی پیرامون این شهر است.

ادامه مطلب: کوهسار

آخرین موارد ثبت شده

درباره ما

املاک آردهه مشاور امین شما در روند خرید و فروش در منطقه ساوجبلاغ

کوشیده ایم تا بر اساس شعارمان "پاسخی به اعتماد شما" باشیم

ارتباط با ما

آدرس:کرج-کوهسار-روستای آردهه خیابان اصلی املاک آردهه

تلفکس:44443325 - 026

همراه:09123691275

ایمیل:info@ardehe-re.ir